140B131GAPXB
Out of stock
Galaxy Tab S10 FE+ 13.1", Apex Enclosure Brandable Floor Stand - Black
More Information
SKU 140B131GAPXB
EAN 0810157345639
Manufacturer COMPULOCKS
Availability N
A 2 mm-thick blank polypropylene panel is included, with specifications provided for easy customization at most print shops. Please see HERE for the template.
Full Graphic Panel Specifications
The total size of the graphic panel we provide.
Width: 6.3” (160mm)
Height: 36.61” (930mm)
Graphic Panel Printing Specifications
The maximum printable area on the graphic panel. (Template)
Width: 5.9” (150mm) max
Height: 33.07” (840mm) max
Graphic Panel Thickness
The maximum allowable thickness of the printing applied to the panel.
0.2in ±5% max (5mm ±5% max)
Features
CompatibilityGalaxy Tab S10 FE+ | 13.1"| 2025 | SM-X620, SM-X626, SM-X626B
Maximum screen size33.3 cm (13.1")
Brand compatibilitySamsung
Technical details