102IPDSW
Out of stock
Space iPad 10.2-inch Security Display Enclosure - White
  • High Grade Aluminum Enclosure
  • iPad Adapter Kits for Multi-iPad Compatibility
  • Continuous Charging While Mounted
  • Quick Lock and Unlock Keyed Lock
  • 100mm x 100mm VESA Pattern
  • Compatible with our Security Cable Locks
More Information
SKU 102IPDSW
EAN 0819472022492
Manufacturer COMPULOCKS
Availability N
Product Manuals (HTML) View Manual
- Compatible Versions: iPad Mini, iPad Air, iPad, iPad Pro including iPad 10.2 (2019)
Features
Lock typeKey
CompatibilityApple iPad 10.2 (2019)
Product colourWhite
MaterialAluminium
Maximum screen size25.9 cm (10.2")
Panel mounting interface100 x 100 mm
Packaging content
Mounting bracket(s) includedYes
Number of keys included2 pc(s)
Technical details
Lock typeKey
Product colourWhite
MaterialAluminium
Logistics data
Harmonized System (HS) code84733080
You may also be interested in
Compare Products
Product Compulocks iPad 10.2" Space Enclosure Wall Mount White Compulocks iPad 10.2" Space Enclo...
StarTech.com Secure Tablet Stand - Desk or Wall-Mountable StarTech.com Secure Tablet Stand - Des...
StarTech.com Secure Tablet Stand - Anti-theft Universal Tablet Holder for Tablets up to 10.5" - Lockable & K-Slot Compatible - Desk / VESA / Wall Mount - Security POS Tablet Stand StarTech.com Secure Tablet Stand - Ant...
Compulocks iPad 10.9" 10th Gen Space Enclosure Wall Mount White Compulocks iPad 10.9" 10th Gen Sp...
Compulocks iPad 10.9" 10th Gen Swell Enclosure Wall Mount Black Compulocks iPad 10.9" 10th Gen Sw...