Samsung LS34C650VEEXXY computer monitor 86.4 cm (34") 3440 x 1440 pixels UltraWide Quad HD QLED Black
SKU
LS34C650VEEXXY
In stock
Samsung LS34C650VEEXXY, 86.4 cm (34"), 3440 x 1440 pixels, UltraWide Quad HD, QLED, 5 ms, Black
More Information
SKU LS34C650VEEXXY
EAN 8806097341345
Manufacturer Samsung
Availability Y
Product Family ViewFinity
Product Series S6
Samsung LS34C650VEEXXY. Display diagonal: 86.4 cm (34"), Display resolution: 3440 x 1440 pixels, HD type: UltraWide Quad HD, Display technology: QLED, Response time: 5 ms, Native aspect ratio: 21:9, Viewing angle, horizontal: 178°, Viewing angle, vertical: 178°. Built-in speaker(s). Built-in USB hub. VESA mounting, Height adjustment. Product colour: Black
Display
HDCPYes
Display brightness (typical)350 cd/m²
Screen shapeCurved
Dynamic contrast ratio marketing nameMega DCR
Display number of colours1.07 billion colours
Native aspect ratio21:9
Maximum refresh rate100 Hz
sRGB coverage (typical)1.15%
Display diagonal86.4 cm (34")
Response time5 ms
Display resolution3440 x 1440 pixels
Display technologyQLED
Contrast ratio (typical)3000:1
Viewing angle, horizontal178°
Viewing angle, vertical178°
Viewable size, horizontal79.7 cm
Viewable size, vertical33.4 cm
HD typeUltraWide Quad HD
TouchscreenNo
High Dynamic Range (HDR) supportedYes
Panel typeVA
High Dynamic Range (HDR) technologyHigh Dynamic Range 10 (HDR10)
Screen curvature rating1000R
Colour gamut standardsRGB
Performance
AMD FreeSyncYes
Flicker-free technologyYes
Adaptive pictureYes
Multimedia
Built-in speaker(s)Yes
Built-in cameraYes
RMS rated power5 W
Megapixel (approx.)5 MP
Built-in microphoneYes
Power
Power cable length1.5 m
Power supply typeInternal
AC input voltage100 - 240 V
Power consumption (max)200 W
Power consumption (standby)0.5 W
Power consumption (typical)49 W
Power consumption (off)0.3 W
Design
Product colourBlack
Ports & interfaces
Built-in USB hubYes
USB upstream port typeUSB Type-C
HDMI ports quantity1
DisplayPorts quantity1
HDCPYes
Headphone outYes
HDMIYes
HDMI version2.0
DisplayPort version1.2
USB Power Delivery (USB PD)Yes
USB Power Delivery up to90 W
Built-in KVM switchYes
HDCP version2.2
Ethernet LANYes
Network
Ethernet LANYes
Ergonomics
Wall mountableYes
VESA mountingYes
Panel mounting interface100 x 100 mm
SwivellingYes
Swivel angle range-30 - 30°
Tilt angle range-2 - 20°
Height adjustmentYes
PivotYes
Picture-in-PictureYes
Tilt adjustmentYes
Adjustable height (max)12 cm
Operational conditions
Operating temperature (T-T)10 - 40 °C
Operating relative humidity (H-H)10 - 80%
Weight & dimensions
Width (with stand)806.6 mm
Depth (with stand)241 mm
Height (with stand)561.5 mm
Width (without stand)806.6 mm
Height (without stand)369.4 mm
Depth (without stand)125 mm
Weight (with stand)8.1 kg
Weight (without stand)5.3 kg
Package width807 mm
Package depth367 mm
Package height125 mm
Package weight12.1 kg
Packaging data
Package typeBox
Package width807 mm
Package depth367 mm
Package height125 mm
Package weight12.1 kg
Power cable length1.5 m
Cables includedHDMI, Power, USB Type-C
Packaging content
Other features
Adaptive pictureYes
Power consumption (max)200 W
Width (without stand)806.6 mm
Height (without stand)369.4 mm
HDMIYes
Depth (without stand)125 mm
USB Power Delivery up to90 W
Power supply typeInternal
TouchscreenNo
USB Power Delivery (USB PD)Yes
Package typeBox
Technical details
Weight (with stand)8.1 kg
You may also be interested in
Compare Products
Product Samsung LS34C650VEEXXY computer monitor 86.4 cm (34") 3440 x 1440 pixels UltraWide Quad HD QLED Black
Bestseller
Samsung LS34C650VEEXXY computer monito...
HP P34hc G4 WQHD USB-C Curved Monitor - P34hc
Hot Product
HP P34hc G4 WQHD USB-C Curved Monitor...
Viewsonic VG Series VG3456 computer monitor 86.6 cm (34.1") 3440 x 1440 pixels UltraWide Quad HD LED Black Viewsonic VG Series VG3456 computer mo...