Q27B3CF3
In stock
Q27B3CF3 IPS QHD 120HZ USB-C HDMI SPK
  • 2560 x 1440 (QHD)
  • 120Hz
  • 1ms
  • IPS
  • AdaptiveSync
  • USB-C
More Information
SKU Q27B3CF3
Manufacturer AOC
Availability Y
Product Family B3
PDF URLs View PDF
QHD Resolution
QHD Resolution
IPS  Panel
IPS Panel
120Hz Refresh Rate
120Hz Refresh Rate
Equip yourself with twice the frame rate of other monitors and say goodbye to image stuttering and blurry motion. With a 120Hz refresh rate every frame is rendered sharply and in smooth succession, so you can line up your shots accurately and appreciate high speed races in all their glory.
1ms MPRT Response Time
1ms MPRT Response Time
Upgraded 3-Sided Frameless
Upgraded 3-Sided Frameless
Adaptive sync
USB-C Docking
Flicker Free
Flicker Free
Vesa Mount
Vesa Mount
27in IPS QHD 4ms GTG 120Hz HDR10 Adaptive Sync USB-C HDMI USB 3.2-Hub Flicker Free Speakers VESA 100x100mm
You may also be interested in
Compare Products
Product AOC 27in IPS QHD 4ms GTG 120Hz HDR10 Adaptive Sync USB-C HDMI USB 3.2-Hub Flicker Free Speakers VESA 100x100mm AOC 27in IPS QHD 4ms GTG 120Hz HDR10 A...